De afgelopen jaarvergadering van 30 oktober werd opgeluisterd met een flink aantal huldigingen.
Lees en huldig mee.
Allrounder van het jaar seizoen 2022-2023
De term Allrounder kennen we vooral uit het schaatsen.
In de schaatswereld gaat het er over dat een schaatser dan op meerdere afstanden tegelijk een prestatie moet leveren. Vaak zijn Allrounders goed in heel veel afstanden, en daarbij soms specialist op 1 afstand.
Allroundtoernooien worden in een paar dagen gehouden en de kunst is dan om de beschikbare energie te verdelen over meerdere afstanden op meerdere dagen.
Hier komt de vergelijking met onze Allrounder om de hoek kijken.
De Allrounder van het jaar 2022-2023 van JVC Cuijk verdeelt haar energie over meerdere taken op meerdere dagen. Dit doet ze op vrij cruciale terreinen.
Haar inzet op deze terreinen maakt dat onze vereniging elkaar blijft ontmoeten en dat er voldoende mensen zijn om onze club in beweging te houden.
Haar inzet maakt dat de deuren open blijven en dat er steeds nieuwe mensen een hand uitsteken binnen JVC Cuijk.
Ze geeft hierin zelf het goede voorbeeld. Ze is iemand die actiegericht is, van aanpakken weet, op een empathische manier met mensen kan omgaan, de verbinding zoekt, op tijd haar stem laat horen, humor heeft en ook leiding kan nemen.
Toen haar zoon bij JVC Cuijk ging voetballen was ze meteen bereid om zichzelf in te zetten voor de club. Al snel werd ze door een JVC vrijwilliger gevraagd om zitting te nemen in de vrijwilligerscommissie. In deze commissie kwam het vrijwilligersbeleid om de hoek kijken en in sportlink worden de taken die eenieder inzet bijgehouden. Vanzelf werd ze hiermee ook sportlinkingewijde en verstuurt ze met enige regelmaat via sportlink mailtjes aan alle leden.
Ze kreeg hiermee een beeld van de inzet van vrijwilligers voor allerlei JVC-taken. Hiermee werd duidelijk dat de taak ‘bardienst’ in onze kantine soms lastig in te vullen was. Aanvankelijk vulde ze deze taak dan maar zelf in, maar al snel stond ze met grote regelmaat achter de bar. Steeds vaker zagen we ook de rest van de familie bijspringen.
Op dit moment hebben ze samen met onze grote vriend Bart, de coördinatie van de kantine op zich genomen en zorgen ze ervoor dat de kantinediensten ingevuld blijven. Het is mooi om te zien dat de kantinedeuren steeds vaker open zijn en blijven. Dit is mede te danken aan de prettige wijze van aansturen en samenwerken van de familie Bovenkerk. En Wie wil daar nou niet bijhoren? Dus als je zin hebt om hierbij aan te sluiten meld je dan bij Marian.
Marian Bovenkerk.
Voor jouw werk in de vrijwilligerscommissie, voor je sportlinkwerkzaamheden, voor je kantinewerkzaamheden en allerlei andere zaken zijn we je zeer dankbaar.
Daarmee is de titel Allrounder 2022-2023 meer dan terecht in jouw handen.
JVC Cuijk Sportploeg van het jaar 2022-2023
Het merendeel van deze ploeg voetbalt al vanaf de F-jeugd met elkaar samen.
In die tijd werd bij JVC anders tegen recreatief voetbal aangekeken dan nu en kreeg de leiding elk jaar te maken met nieuwe spelers die zonder goed overleg aan het team toegevoegd werden.
De leiding bestempelde dit als het zogenoemde “afvoerputje” van de JVC-jeugd. Desondanks werden alle nieuwe spelers, zonder uitzondering, volledig opgenomen in de groep.
Inmiddels is de structuur bij JVC dusdanig positief veranderd vooral met betrekking tot communicatie met de leiding en technische commissie.
Terug naar de spelers:
Vanaf de F7 heeft de leiding met dit team zwaar ingezet op plezier in het spelletje in plaats van prestatie. Prestaties die volgen wel, …..of niet. De inzet tijdens de wedstrijden was en is er toch wel. Van een nederlaag wordt na de wedstrijd wel eventjes gebaald, maar men schakelt vrij snel over naar de “belangrijke” zaken van het leven zoals uitgaan, kloteproefwerken en chica’s.
In al die jaren samen bij JVC zijn de meeste spelers echte matties van elkaar geworden.
Waarschijnlijk komen jullie deze spelers regelmatig in verschillende samenstellingen in het “Cuijkse” tegen.
Inmiddels is dit hechte team uitgegroeid tot maar liefst 21 spelers die met veel plezier trainen en voetballen. Een gemiddelde bezetting van 16 spelers per training laat dat ook heel goed zien.
Ondanks dat, zoals bijvoorbeeld in de afgelopen week, maar liefst 7 wisselspelers op de bank zaten, klaagt hier binnen het team niemand over. Sterker nog, de leiding moet de wisselspelers tijdens de wedstrijd manen om het team niet met zeven man verbaal te gaan coachen. De enige kopzorg van de coach is toch wel om iedereen zoveel mogelijk speeltijd te geven. Dit gaat ondanks het “gezeur” van een enkeling, “kom ik er nog in” in alle gevallen goed.
Begeleidingsstaf uitgebreid
De leiding van dit team is dit seizoen inmiddels uitgebreid naar maar liefst 4 personen met ieder een eigen belangrijke taak. Dit team heeft inmiddels een eigen conditietrainer, keeperstrainer, trainer/organisator en trainer/coach die ieder hun taken met veel plezier oppakken en uitvoeren.
Mede door de goede onderlinge verstandhouding tussen spelers, leiders en ouders is dit team een goed voorbeeld hoe JVC in staat is om spelers aan de vereniging te binden. Het streven van de leiding is om dit team, zo volledig mogelijk, naar de senioren te laten doorstromen. Zodat op die manier de vereniging nog vele jaren plezier aan deze Cuukse jongens kan beleven.
Verder is dit team een uitmuntend voorbeeld hoe plezier en prestatie hand in hand samengaan. Afgelopen donderdag is dit team namelijk kampioen geworden in de fase 1 competitie.
Dit alles tezamen maakt dat het meer dan duidelijk is dat JO17-2 dit jaar terecht Sportploeg van het jaar is geworden.
JVC Cuijk Sportman van het jaar seizoen 2022-2023
De sportman van het jaar is een bijzonder veelzijdig man. Je kunt hem bij JVC tegenkomen als coach, mental coach, jeugdtrainer, hersteltrainer, looptrainer, materiaalman, pedagoog, verzorger, masseur, fysiotherapeut, scheidsrechter, vader, echtgenoot en waarschijnlijk nog veel meer. Je moet tegenwoordig namelijk op al die gebieden voldoende kennis hebben om bij een doorsnee voetbalvereniging een jeugdteam goed te kunnen managen. Zeker als de kinderen wat ouder en mondiger worden. Onze sportman slaagt hier al jaren in met vlag en wimpel.
In 1971 is hij geboren in Venray. Maar een echte Limbo is hij toch niet. Na een verhuizing op jonge leeftijd heeft hij namelijk zijn jeugd genoten in Rosmalen. Daar bij de plaatselijke OJC is de basis gelegd voor zijn liefde voor het voetbalspel. Hij kon daar op de groene mat naar hartenlust zijn voetbaltalenten tentoonspreiden. Je ziet hem al dribbelen, met die soepele loop, goede versnelling, en dan met zijn gouden linkervoet de bal met veel gevoel beroeren. Met zijn voetbalkwaliteiten en fysieke voorkomen was hij voor iedereen in de regio een gevreesde tegenstander. Ook in de zaal bij het team van Oscaro trapte hij een aardig balletje mee en is meerdere keren kampioen geworden in de topklasse van de zaalcompetitie.
Na zijn studie fysiotherapie in Eindhoven is onze sportman via wat omwegen in Duitsland in Cuijk terechtgekomen. Hier is zijn carrière als fysiotherapeut begonnen. Na een periode van 14 jaar is hij voor een aantal jaar als fysio in Groesbeek gaan werken om uiteindelijk in 2020 in Cuijk te starten met zijn eigen fysiotherapiepraktijk. Daarbij iedere dag gesteund door zijn vrouw Nienke.
Het is nu wel duidelijk wie onze sportman is. Dat kan natuurlijk alleen Bas van de Sande zijn.
Al vele jaren loopt Bas over de JVC velden en is hij hier een bekend figuur. Eerst als speler van de zaterdagveteranen en de laatste jaren als trainer/coach om het team van zijn zoon Daan in goede banen te leiden.
Dit team, de huidige jo15-4, is vanaf de jongste jeugd een zeer hechte groep gebleken waar gezelligheid en presteren hand in hand gaan.
Samen met assistent Maurice is Bas de drijvende kracht achter het succes van deze groep die al jaren bij elkaar is en nog steeds heel veel lol beleefd om met elkaar te voetballen. Nieuwe spelers die Bas door de vereniging krijgt aangeboden voor een nieuw seizoen worden zonder problemen ingepast in het team.
De trainingen van Bas worden druk bezocht en het spelplezier spat er meestal vanaf. In weer en wind staat Bas enthousiast te coachen en loopt met de inlooprondes uiteraard voorop om het tempo aan te geven. Bas heeft zelf op een aardig niveau gevoetbald. Het is daarom te prijzen dat hij zijn team bij de hand neemt en plezier laat houden in het spelletje. Dit is niet altijd vanzelfsprekend en kost af en toe ook moeite. Aan het eind van vorig seizoen heeft Bas getwijfeld om door te gaan als trainer/coach. De jongens bleken echter zoveel vertrouwen te hebben in de Bas en zijn assistenten en zo graag door te willen gaan als team, dat Bas heeft besloten toch maar door te gaan. Een keuze die wij zeer kunnen waarderen.
Bas, we mogen blij zijn dat iemand zoals jij de verantwoordelijkheid neemt om een team onder zijn hoede te nemen en we hopen dat je nog lang bij JVC op de velden je betrokkenheid toont. Je bent een fijne gesprekspartner met de nodige humor, af en toe met een kritische noot richting de organisatie maar je kunt ook heel goed relativeren. Jij weet als geen ander mensen te verbinden.
Bas jij bent meer dan verdiend Sportman van het jaar 2022-2023 en je hebt een groot applaus verdiend. Proficiat!
JVC Cuijk Sportvrouw van het jaar seizoen 2022-2023
Op dit moment wordt er stevig werk gemaakt van het meisjes- en damesvoetbal bij JVC Cuijk.
Door het organiseren van meisjesvoetbaldagen en het actief werven van meisjes zien we in verschillende leeftijdsgroepen de aantallen verder groeien.
De samenwerkingsteams met SIOL spelen daar ook een rol in.
Samenwerkingsteam Mo13 is een talentvol team met meisjes van SIOL en JVC.
In het Mo15 team werken we ook goed samen als buurclubs. Ook daarin spelen meisjes uit beide verenigingen. De aantallen in mo15 mogen groeien om wat stabieler te worden en daar wordt hard aan gewerkt.
Mo20 floreert en heeft al een kampioenschap op zak van het eerste blok in seizoen 2023-2024. Mooi is het om te zien welke aantrekkingskracht dit team heeft op meisjes die weer aansluiten bij het team van Perry Maselaman en Judith van Thiel.
Zoals ik al aangaf wordt er op dit moment stevig werk gemaakt van promotie van het meisjesvoetbal bij JVC Cuijk/SIOL. Een van de grote drijfveren achter deze activiteiten is onze sportvrouw van het jaar 2022-2023. Deze dame zorgt er voor dat SIOL en JVC samen een blok vormen in het meidenvoetbal ten opzichte van bijvoorbeeld het meidenbolwerk van Vianen/HBV.
Onze sportvrouw blinkt al jaren uit op vele gebieden. Om er een paar te noemen:
- Ze zorgt er voor dat we, met de JVC Cuijk meisjesteams, frequent, aantrekkelijk zichtbaar zijn op social media.
- Ze organiseert mede de meisjesactiviteiten en is hiermee wervend.
- Ze is verbindend in de samenwerking JVC Cuijk- SIOL. Zelfs thuis zoekt ze onze samenwerkingsburen intensief op.
- Ze staat altijd klaar voor haar Mo15-team. Ze is bovenal een kei in de omgang met de meiden in haar team. Ze geeft ruimte, is aanspreekpunt voor de meisjes in moeilijkere tijden, kan ook duidelijk zijn en richting geven en manoeuvreert tactisch tussen alle betrokkenen om wekelijks een team op de been te krijgen. Mo15 kan echt nog meer meiden gebruiken!
- Als ze zich ergens in vastbijt, zal ze niet snel loslaten, daar waar een ander soms moedeloos zou worden bij ’tegenslagen’.
Jullie hebben het waarschijnlijk al geraden. Onze sportvrouw van het seizoen 2022-2023 is natuurlijk Marloes van Haren. Naast haar missie om het meisjesvoetbal bij JVC Cuijk nog meer op de kaart te krijgen is Marloes ook nog op andere terreinen actief binnen onze vereniging.
Zo maakt ze deel uit van de redactiecommissie die succesvol de JVC Flits nieuw leven in heeft geblazen.
Ook sluit ze aan bij de vrijwilligerscommissie, waarmee ze een belangrijk aandeel heeft in het goed laten functioneren van onze vereniging en mede zorgt voor leuke activiteiten voor de jeugd.
Kortom, Marloes van Haren jij bent meer dan verdiend Sportvrouw van het jaar 2022-2023.
Talent van het jaar seizoen 2022-2023
Het talent van het jaar is een van de jongere spelers van JVC zaterdag 2. Het team van John Thijssen.
Vorig seizoen speelde hij nog in de jeugd bij de jo17-1. Hierin had hij als een van de kartrekkers een groot aandeel in het kampioenschap en de promotie van de Hoofdklasse naar de Divisie.
Jammer genoeg is het team uit elkaar gevallen. Maar gelukkig is er voor een aantal spelers een oplossing gevonden met de overstap naar JVC 2. Dit team heeft nu een mooie mix van ervaren en jonge talentvolle spelers. Een mooie uitdaging voor die jonge gasten.
Ons talent van het jaar heeft de velden van JVC via een kleine omweg leren kennen. Hij is als pupil begonnen bij onze buurman Siol. Daar werd al snel duidelijk dat hij zeer veel zijn mars had. Op jonge leeftijd liet hij al zien over een goed overzicht te beschikken gekoppeld aan een mooi techniek. In die tijd maakt hij onderdeel uit van een talentvolle lichting jonge spelers. Dit resulteerde in een overstap naar Achilles in Groesbeek. Na een aantal jaren in Groesbeek te hebben gespeeld is hij samen met een groepje Achilles spelers bij JVC in de jeugd terechtgekomen. Ook vanaf die tijd liet Sil elke week zien dat hij op de juiste wijze is blijven investeren in zijn eigen ontwikkeling als voetballer en teamspeler. Kenmerkend voor een talent van het jaar.
Dit talent gaat overtuigend en enthousiast om met nieuwe situaties en ontwikkelingen. Getuige ook de overstap van de jo17-1 naar de senioren. Op die manier komt kwaliteit op een plezierige wijze vanzelf boven, wat binnen onze club JVC Cuijk ook zeker wordt erkend en gewaardeerd.
Mooi ook om te zien dat deze jeugdspeler laat zien dat met een goede planning en een stukje vooruitdenken voetbal prima te combineren is met privé en studeren. Hierin gesteund door zijn vader Jerry die de ontwikkelingen van zijn zoon altijd op de voet heeft gevolgd en ook zijn betrokkenheid toont richting de vereniging.
Als je op zo´n jonge leeftijd al zo rustig aan de bal bent en inmiddels al speelt tussen de senioren, dan verdien je het om talent van het jaar te worden. Hopelijk kunnen we nog vele jaren genieten van zijn spel en ligt er bij JVC voor deze bijzondere speler een mooie toekomst in het verschiet. Onlangs kwam dit al tot uiting bij zijn debuut in de bekerwedstrijd van JVC 1 tegen Spero.
Het mag geen verrassing meer zijn wie het talent van het jaar is van het seizoen 2022-2023. Wij vragen jullie applaus voor Sil Geraets.
JVC Cuijk Lid van verdienste
Ook dit jaar is er een lid van verdienste voor JVC Cuijk. Dit is geen standaard uitreiking binnen de algemene leden vergadering, er zijn echter meerdere verzoeken vanuit de vereniging gekomen om deze persoon uit te roepen tot lid van verdienste. In de ogen van het bestuur is dit meer dan terecht. Onze lid van verdienste heeft een hart voor de club, in voor en tegenspoed dat kunnen we in dit geval wel heel letterlijk nemen. Deze persoon is van alle markten thuis; hij zou handig zijn, heeft in het verleden wedstrijden gefloten, toen hij het niet meer kon belopen (vooral tegen zijn eigen wind in) is hij maar coördinator van de scheidsrechters geworden, hij heeft scheidsrechters opgeleid; Jannick van der Laan heeft veel aan hem te danken (dat denkt die zelf dan). Heeft de rol als wedstrijdsecretaris op zich genomen en begon als leider in de jeugd waar hij daarna de stap naar het eerste elftal heeft gemaakt, van welk team hij tot de dag van vandaag nog zeer een trotse leider is.
Hij kan ontzettend stug en soms wat stevig uit de hoek komen, maar heeft zijn zaakjes voor de vereniging altijd op orde. Elke donderdag staat het gehele programma voor de zaterdag in de leiders en trainers app, iedereen weet welk kleedlokaal en veld voor het team is gereserveerd.
Bij het eerste elftal vertolkt hij momenteel de rol als leider, hij zorgt voor het wedstrijdformulier, regelt oefenwedstrijden, regelt de randzaken voor de technische staf, komt het liefste tijdens de bespreking binnenlopen. Ook zorgt hij vlak voordat de wedstrijd moet beginnen voor een broodje frikandel voor de reserve keeper die die dag eerst bij het 2e elftal heeft gekeept. De laatste tijd valt het op dat hij vaak komt klagen in het verzorgershok als de spelers weer last van hun lies hebben en de verzorgster deze moet masseren.
Zonder gekheid, hij is erg betrokken binnen de vereniging en ook binnen het eerste elftal, is elke training van het 1e aanwezig op de club. Dit zoals eerder gemeld in voor en tegenspoed. Helaas heeft hij ook flinke tegenslagen te verwerken met zijn gezondheid, met ups en downs probeert hij zich volledig in te zetten voor de club en ‘zijn’ team. Dit wordt door JVC 1 en de vereniging erg gewaardeerd. De gehele selectie en staf heeft hem een paar weken geleden nog een mooie cadeaubon gegeven zodat hij samen met zijn vrouw lekker kan genieten van een weekend weg.
We hopen dat je bovenstaand werk nog jaren voort mag zetten voor de vereniging.
Iedereen weet natuurlijk over wie we het hebben. Graag willen wij met trots mededelen dat Roy Koenen is voorgedragen tot lid van verdienste van JVC Cuijk.
Roy namens de gehele vereniging hartelijk dank voor alles wat je voor de club betekent.