Op een zonovergoten sportpark de Groenendijkse Kampen kwam afgelopen zondag OJC Rosmalen op bezoek. Een club met een grote historie die tot de grootste amateurverenigingen van Nederland gerekend mag worden. Een club waar JVC Cuijk ook vaak tegen gespeeld heeft, en vaak tegen gewonnen heeft. Wie herinnert zich niet het kampioenschap in Rosmalen (toen nog op het oude sportpark) in de tweede klasse met een vrijwel volledig Cuijks team. Later werden er nog duels uitgevochten in de hoofdklasse B en dat waren prachtige tijden met topamateur voetbal in de regio met prachtige tegenstanders als Gemert, Udi’19, Venray, Oss20 en OJC Rosmalen.
In het begin van dit seizoen werd OJC Rosmalen in eigen huis met 0-2 verslagen door een piepjong JVC Cuijk. Een nederlaag die toen hard aankwam bij de sympathieke Brabanders, niet alleen vanwege de uitslag maar met name ook vanwege het kwaliteitsverschil. Zondag trad JVC Cuijk aan met de opstelling zoals die de laatste weken min of meer vaststond en die ook succesvol bleek. Furkan Alakmak was na zijn schorsing weer terug in de basis en Bjenze Graat nam zodoende plaats op de reservebank.
De eerste minuten van de wedstrijd waren wat onrustig van beide zijden. OJC Rosmalen probeerde JVC Cuijk te laten opkomen om zodoende in de tegenstoot toe te slaan. Na ongeveer 10 minuten spelen nam JVC Cuijk het heft echt in handen, zoals ze dat de laatste weken vanaf de eerste minuut plegen te doen. Meteen was er gevaar en met name Rik Renirie kwam over de rechterzijde een aantal keren goed door en zijn voorzetten zorgden voor veel gevaar. In de 15de minuut kwam Renirie voor de zoveelste keer langs de tegenstander en zijn afgemeten voorzet werd door Boy Visser (foto boven) snoeihard in het dak van de goal geschoten en zodoende gepromoveerd tot de terechte 1-0 voorsprong. JVC Cuijk zat in een zetel, en voorzichtig werd er al gekeken naar de tussenstanden in Veghel waar medekoploper van de 2de periode, Blauw Geel thuis speelde. JVC Cuijk bleef gecontroleerd druk uitoefenen naar voren en OJC Rosmalen beperkte zich tot tegenstoten. In deze fase deed JVC zich in die zin tekort dat t uit had kunnen lopen naar een 2 en misschien wel 3-0 voorsprong. Er werd erg goed gevoetbald en met name de rechterkant (Jay van Boxtel en Rik Renirie) en de linkerkant (Alexandar Lejic en Furkan Alakmak) zorgden voor veel druk. Helaas waren kansen aan Alakmak en vd Laan niet besteedt.
De tweede helft was eigenlijk een copy van de eerste helft, met echter meer balverlies aan beide zijden. JVC Cuijk had het betere van het spel, echter zakte qua niveau wat weg waardoor OJC Rosmalen in de wedstrijd zou kunnen komen. OJC was deze middag niet bij machte om iets hiermee te doen. Een grote kans door onoplettendheid in de 60ste minuut werd vakkundig en alert door doelman Yorrit Kanters onschadelijk gemaakt. Na wat stevige overtredingen van de zijde van OJC Rosmalen (overigens niet bewust, maar voortkomend uit mannelijke duels) maakte Jordie vd Laan (foto onder) zijn eerste en JVC’s tweede goal van de middag. De reputatie van vd Laan is hem vooruitgesneld en dus had hij dubbele dekking maar ondanks dat wist hij in de tweede helft te midden van 4 verdedigers de bal te controleren en keurig geplaats in de rechterhoek af te werken: 2-0. De wedstrijd was gelopen. Een sportief duel met een terechte winnaar.
JVC Cuijk klimt hierdoor naar de derde plek in de ranglijst en heeft nog steeds de gedeelde 1ste plaats in de periode (goed voor de nacompetitie). Na de wedstrijd werd Stan Broenland uitgeroepen tot Marc Sport Man-of-the-Match. Na heel veel goede wedstrijden dit seizoen een terechte beloning voor zijn niet aflatende inzet, zijn goede spel, zijn strijdlust en zijn rol binnen het team.