Afgelopen zon overgoten woensdag (21-juni-2023)gingen de Walking Footballers om 10.30 uur voor de derde maal trainen op het veld van JVC Cuijk. Dit wederom onder de bezielende leiding van Jan Schaap en Noud Goossens. Een warming-up, gevolgd door rek-en strekoefeningen en een rondo, afgesloten met een partijspel van zes tegen zes. Ook dan blijkt maar weer dat ook nog bij deze voetballers een winnersmentaliteit heerst. Ondanks de rode koppies en een wat lager tempo werd er om elke bal gestreden. Dit allemaal volgens de regels van het Walking Football. Dus niet rennen, bal niet hoger dan heuphoogte en geen tackels. En gebeurde dit toch – oude reflexen zijn niet zomaar afgezworen – dan werd er resoluut afgefloten door Noud.
Na afloop met een kop koffie, thee of lekker koud water nog een poosje nababbelen en iedereen ging weer tevreden naar huis. Nu willen we graag doorpakken en kijken of we eind augustus/begin september kunnen beginnen met een wekelijkse training. Een keer proefdraaien mag nog steeds, maar meld je dan aan bij vrijwilligers@jvccuijk.nl. Inschrijven staat vrij en is niet vereniging gebonden. Het zou juist leuk zijn om na de fusie van de diverse gemeenten nu ook de Walking Footballers van de hele gemeente Land van Cuijk bijeen te brengen.
Kom in beweging, lekker een balletje trappen en tegelijkertijd een gesprekje aanknopen met je ploeggenoten. Het sociale aspect maakt zeker ook deel uit van Walking Football. En vergeet niet de uitspraak van Zlatan Ibrahimovic: “Ik ben net als wijn. Hoe ouder ik word, hoe beter ik ben.” of die van Louis van Gaal: “Rennen is voor beesten. Je hebt een brein en een bal nodig voor voetbal.”
Bij deze willen we Jan Schaap en Noud Goossens nogmaals bedanken voor hun medewerking in deze opstartperiode. Zij hopen van harte dat dit nu ook in het Land van Cuijk gaat gebeuren. Het is namelijk echt leuk.