VAR-momentjes
Zonder de steun van het publiek speelden we vandaag thuis tegen UNA, de ploeg met de minste verliespunten in de competitie. Helaas was de wedstrijd zelfs niet per video te bekijken vanwege overbelasting bij de provider. Het publiek zag dan ook niet dat de roodwitten sterk aan de wedstrijd begonnen en in de beginfase gelijkwaardig waren aan de koploper. Vanuit een verdedigende 5-3-2 opstelling werd iets behoudender gespeeld dan eerdere wedstrijden en speelden we iets meer op de counter met Lars en Randy in de voorhoede. Dat had al snel succes want in de tweede counter kwamen we op voorsprong door Randy. De verdediging met Jelle, Nick, Tygo, Joost en Morris hield goed stand, maar kon niet voorkomen dat uit een hoekschop de gelijkmaker werd gescoord.
In de tweede helft hadden we toch echt de behoefte aan een VAR. Eerst landde een hoekschop wel of niet achter de lijn (dit was de 1-2, want het arbitrale trio zag de bal achter de lijn) en ging Randy in een counter alleen op doel af en werd hij van achter neergehaald. Iedereen vond dit een rode kaart, maar onze scheidsrechter vond geel voldoende… Toen de 1-3 volgde was het verzet gebroken en kregen we het moeilijk. Uiteindelijk werd het toch nog een ruime nederlaag 1-5.
We maakten het deze wedstrijd de koploper erg moeilijk en die strijd moeten we de komende weken ook weer leveren. Dan gaan er zeker meer punten volgen. Overigens waren de beslissingen van het arbitrale trio misschien niet helemaal onterecht, maar als verslaggever kijk ik met JVC-bril 🙂
Frits Smedts.